Пам'ятка безпечної поведінки

ПАМ’ЯТКА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ ДЛЯ УЧНІВ

Тривають літні канікули. Як завжди, кожен з нас проводить їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів — все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

— Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

— Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти

— Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

— Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

— Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

— Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

— Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

— Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

— Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

— Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом!

Гарних вам канікул!

ПАМ’ЯТКА З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ

1. Правила дорожнього руху:

- ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

- дорогу переходити не поспiшаючи;

- не можна переходити дорогу навскіс;

- переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;

- якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

- якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

2. Правила електробезпеки:

- під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

- категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

- не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;

- Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

3. Вибухонебезпечні предмети

- до виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

- забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

- не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

- виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

4. Правила протипожежної безпеки:

- дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

- гра з вогнем — одна з причин пожежi;

- дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

5. Правила поведiнки на водi:

- купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;

- купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

- забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

- не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

- грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

- не забруднюйте воду та берег; не подавайте хибних сигналiв тривоги;

- не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях):

- завжди прагнiть бути культурною людиною; поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

- поважайте старших, не будь грубим;

- не гуляйте пiзнiше 21 години;

- не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера; бiльше читайте художньої лiтератури.

Категорично забороняється:

- ходити на територiї новобудов;

- купатися без догляду дорослих;

- розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

- iздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

Суворо дотримуйтесь правил:

дорожнього руху;