Правила безпечної поведінки дітей під час зимових канікул

Правила безпечної поведінки дітей

під час зимових канікул

Ура!Канікули!

Дорогі  діти, нагадуємо вам про необхідність дотримання
наступних правил поведінки під час
 зимових канікул:

• Дотримуйтеся:
    правил дорожнього руху;
    правил електробезпеки;
    правил протипожежної безпеки;
    правил поведінки на воді;
    правил поведінки з вибухонебезпечними предметами
    ;

правил поведінки під час карантину спричиненим гострою респіраторною хворобою COVID-19.

• Категорично забороняється :
    контактувати з незнайомими людьми;
    перебувати на об’єктах незавершеного будівництва;
    відвідувати водоймища без нагляду дорослих;
    розпалювати вогнища у лісі;

Шановні батьки!

Будьте самі прикладом для дітей в будь-яких ситуаціях,
особливо тих, які пов’язані зі збереженням здоров’я та життя Вашої дитини!

Пам’ятка

«Безпечні зимові канікули»

Дорогі діти!

Незабаром  зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того щоб канікули були веселими й корисними, необхідно

пам’ятати про безпечну поведінку!

Правила поведінки на водоймах,  вкритих кригою:

• Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
  • На льоду краще мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку, палицю).
  • Обходьте місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
  • Переходьте річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15-20 см.
  • Катайтеся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, відходьте повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Обережно: бурульки!

• Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
  • Будьте особливо уважними, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевніться у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • Якщо це можливо, тримайтеся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
  • У жодному разі не заходьте за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

Правила поведінки під час ожеледиці

• Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
  • Падайте   із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння зберіться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться — удар, спрямований на вас, зменшиться.
  • Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик  травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходьте близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно,  адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятайте, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ви впадете і через деякий час відчуєте біль у голові й суглобах, нудоту — терміново зверніться до лікаря.

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року:

Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:

• Ялинка має стояти на стійкій основі.
  • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
  • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  • Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  • Пам’ятайте! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки

• Не грайтеся із сірниками та запальничками.
  • Не запалюйте свічки та бенгальські вогні без нагляду.
  • Не залишайте іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
  • Не сушіть речі над газовою плитою.
  • Не паліть багать у сараях, підвалах, на горищах.
  • Не вмикайте багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
  • Обов’язково вимикайте електроприлади, коли виходите із дому. Не тягніть за дріт руками, обережно вийміть штепсель із розетки.
  • На дачі або в селі не відкривайте грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

Обережно – COVID-19 !

• Не спілкуйтесь із хворими  людьми, дотримуйтесь правил гігієни.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ :

Щодня читати.

Будьте добрими, чемними, вихованими, допомагайте рідним.

Здоров’я всім! Щасливого відпочинку!

З Новим  2021 роком та Різдвом Христовим ! ! !