A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей №2 м. Хмільника Вінницької області

Виховна робота

Виховна робота

 

Виховна робота в школі  була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України та направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Виховний процес здійснювали 19 класних керівників, педагог-організатор, заступник директора з виховної роботи, практичний психолог.

Класні керівники спланували роботу відповідно до плану роботи школи, затвердженого радою школи. Питання виховання заслуховувались на нарадах при директорові, заступнику директора школи, на засіданнях методичного обєднання класних керівників, ради профілактики  правопорушень.

           У школі функціонує шкільний парламент «Перспектива», президентом якого є Килимнюк Дмитро, учень 10 класу. Робота ведеться у міністерствах: «Освіти і науки», «Фізкультури і спорту», «Санітарно-господарської діяльності», «Культури», «Добрих справ та допомоги школярам», «Друкованих видань». Слід відмітити, що члени парламенту активну участь брали в організації вечорів, дискотек, акцій милосердя, робочих лінійок. Але проводили недостатню роботу з учнями, які пропускали уроки, порушували дисципліну в школі. Радниками в організації роботи шкільного парламенту були педагог-організатор Половян Т.А., заступник директора з виховної роботи Антоняк О.В., класні керівники.

У навчальному закладі сформовано шкільні традиції проведення таких заходів - Свято Першого дзвоника; День вчителя; Міс Осені; Новорічні ранки та новорічний КВК для старшокласників;  День захисника України. При проведенні цих свят охоплено 100%  учнів школи , батьківський комітет та колектив школи.

 З метою виховання ціннісного ставлення до суспільства і держави, почуття поваги та гордості до рідного краю, народу, мови класними керівниками були проведені виховні заходи, присвячені Дню Соборності України, пам’яті Героїв Крут, до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні тощо.

Зокрема:

Тиждень військово-патріотичного виховання «Ми нащадки славного роду».

07.10-11.10.2019р., ЗДВР Антоняк О.В..

Спортивні змагання “Естафета мужності” з учнями 9-10 класів.

10.10.2019р., уч. фізичної культури Вознюк О.С..

Бібліотечний урок з учнями 9-го класу «Витязі волелюбного духу» (до Дня українського козацтва).

09.10.2019р., бібліотекар Брацюк Л.П..

Колективна творча справа з учнями 8-Б класу «Зродились ми великої родини» (до Дня захисника України). Запрошений військовий із зони ООС Кучмар І.О..

15.10.2019р., кл. керівник Корнійчук А.М..

     Екскурсія учнів 5-А класу в Чорний ліс до місць поховань загиблих в роки Другої світової війни.

25.10.2019р., кл. керівник Гуменюк Н.М..

 

Екскурсія учнів 4-А класу до пам’ятників воїнам-визволителям у м. Хмільнику й до дзоту, з якого в 1941 році захисники міста чинили відчайдушний опір фашистським загарбникам.

25.10.2019р., кл. керіваник Олійник Г.І..

      Виховний захід з учянями 7-Б класу «На захисті рідної землі» (до Дня визволення України від нацистських загарбників).  На заході були присутні члени Ради ветеранів м. Хмільника : Вітенко Н.У., Яворський С.К., Кулініч В.О..

 

Виховний захід з учнями 9-го класу «Одна,єдина,соборна Україна! » (до  Дня соборності України).

22.01.2020р., кл. керівник Босак О.В.

Флешмоб «Україна – це ми!» (до Дня соборності України).

22.01.2020р., шкільний парламент, педагог-організатор Полов’ян Т.А.

Екскурсія в шкільному музеї «Славний син українського народу Василь Порик»               ( до 100-річчя з дня народження В. Порика).

17.02.2020р., керівник музею Шевченко Т.М., члени гуртка «Юні музеєзнавці"

Виховний захід з учнями 6-Б класу «Вже скільки років проминуло, а біль у серці б'є і б'є...» з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Зустріч учнів  з воїнами-афганцями Січкаруком В.Т. та Доманським В.Ф.

17.02.2020р., кл. керівник Остапчук Л.П.

Година пам’яті «У нашій пам’яті вони навіки залишились» (до Дня памяті Героїв Небесної Сотні).

22.02.2020р., педагог-організатор Полов’ян Т.А.

Мовознавчий турнір з учнями 5-их кл. «Ну що б, здавалося, слова» (до Міжнародного дня рідної мови).

21.02.2020р., учитель української мови та літератури Вознюк Л.І.

Вікторина з учнями 4-их кл.  «Знавці рідної мови» (до Міжнародного дня рідної мови).

21.02.2020р., бібліотекар Брацюк Л.П.

Літературна вікторина з учнями 9-го класу «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…» (до дня народження Великого Кобзаря).

 

Через карантин частину заходів було проведено онлайн:

Онлайн -екскурсія шкільним музеєм бойової слави ( до Дня визволення м. Хмільника від нацистських загарбників).

18.03.2020р., керівник музею Шевченко Т.М., члени гуртка «Юні музеєзнавці"

05.03.2020р., учитель української мови та літератури Вознюк Л.І.

 Онлайн- конкурс з учнями 11 класу  на краще читання віршів Л. Костенко «Поезія – це завжди неповторність…» (до 90-річчя з дня народження Л. Костенко).

19.03.2020р., учитель української мови та літератури Антоняк О.В.

 

Створення відеопривітання «Ветеранам Другої світової війни. З Днем Перемоги». Онлайн.

08.05.2020р., шкільний парламент, ЗДВР Антоняк О.В.

       Онлайн-урок “Права людини – основа європейських цінностей” (до Дня Європи).

15.05.2020р., учитель історії Тхоржевська Ю.Є.

 

       Онлайн -конкурс з учнями 7-их класів на краще читання віршів А. Малишка «Пісня про рушник».

                           18-20.05.2020р.,  учитель української мови та літератури Антоняк О.В.

Онлайн-урок «День пам'яті жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу».

18.05.2020р., учитель історії Тхоржевська Ю.Є.

 

     Створення відеоролика «Україно моя вишивана!» (до Дня вишиванки). Онлайн.

21.05.2020р., педагог-організатор Полов’ян Т.А.

 

 Рій  «Козачата» узяв участь в обласному конкурсі військово-спортивної патріотичної гри «Джура».

З метою формування ціннісного ставлення до людей, сім’ї та себе проведено:

- заходи до Дня людей похилого віку;

- заходи до Дня людей з інвалідністю ;

- заходи до Міжнародного дня толерантності;

- заходи до Дня Святого Миколая;

- конкурс дитячих малюнків «Діти проти насильства!».

Крім того, з 09 по 13 грудня 2019 року у школі було організовано Тиждень правових знань. З 25 листопада по 10 грудня 2019 року  проведено щорічну акцію «16 днів проти насильства».

 З метою формування ціннісного ставлення до природи проведено:

- акцію «Ми – за чисту Україну»;

- виставки робіт із природних матеріалів «Зимовий букет»;

- загальношкільну акцію «Чиста школа».

З метою формування ціннісного ставлення до мистецтва проведено:

- поїздки учнів до  Вінницького драмтеатру, льлькового театру;

- виставка творчих робіт учнів 1-4 класів та малюнків учнів 5-7 класів.

З метою профорієнтації класні керівники формували розуміння значущості праці як джерела саморозвитку та самовдосконалення, визнаючи ставлення до трудової діяльності, виховуючи працьовитість, відповідальність, бережливість, проводили такі форми виховної діяльності: презентації, години спілкування, бесіди.  Класними керівники 9-11 класів  проведено години спілкування «Обираємо професію разом».

   Крім того, для учнів 9 класу та учнів 10-11 класу були проведені зустрічі з представниками вищих навчальних закладів, коледжів та ліцеїв

   Протягом року робота з профілактики усіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення у проведенні таких виховних заходів, як проведення місячника „Увага! Діти на дорозі!", тижня безпеки життєдіяльності перед зимовими канікулами, тижня безпеки життєдіяльності перед літніми канікулами (онлайн), Дня цивільного захисту з відпрацюванням шляхів евакуації на випадок надзвичайної ситуації, Тижня безпеки дорожнього руху.

          Не залишилась осторонь і шкільна бібліотека. Бібліотекарем Кулик Л.П. було проведено бібліотечні уроки: «Таємниці українських кордонів» до Дня Соборності України (10 кл.), «Мої читацькі уподобання» (4-А кл.), вікторину «Знавці рідної мови» (4-Б кл.), «Невмирущий дух Шевченка» (5-А кл.). Організовано інформаційно-книжкові виставки: «Герої Крут – наша слава, наша історія», «Квітни, мово наша рідна!», «Згадай Афганістан, синів полеглих України», «На варті наших душ – Небесна Сотня», «Утілення гідності, духу і пам’яті українського народу – Т. Шевченко».

Однією з важливих ланок виховної діяльності є система правового виховання в школі. Правоосвітницька робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час й охоплює учнів, батьків, учителів.

 Протягом 2019-2020 н.р.були проведені зустрічі учнів 7-го.8-их, 9-их, 10-го та 11 го класів  зі старшим інспектором ювенальної превенції Тарасовим Ю.С..

           Відбулись засідання ради профілактики правопорушень, під яких розглядалися наступні питання:

  • Про роботу класних керівників з протидії булінгу.
  • Про роботу з учнями «групи ризику».
  • Про профілактичну роботу з порушниками режиму школи.
  • Зайнятість  учнів контрольованих категорій у гуртках та секціях.

У школі активно працює шкільне методичне об'єднання класних керівників. Уся робота методоб’єднання класних керівників спрямована на всебічний, гармонійний розвиток особистості.  Робота методичного об’єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання. Протягом  2019-2020 н.р. було проведено 5 засідань МО, на яких було розглянуто питання:

- Патріотизм – один із найсуттєвіших показників моральності людини;

- Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи подолання;

- Педагоги-діти-батьки.

          З метою якісного впливу на всі категорії учнів, класними керівниками, практичним психологом Зеленою І.П. здійснювалась індивідуальна робота з учнями, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають у «групі ризику». Зелена І.П. працює над удосконаленням системи ранньої профілактики, проводить психолого-педагогічне діагностування, індивідуальну роботу з неповнолітніми, надає сім’ям психолого-педагогічну допомогу, забезпечує наступність у виховній роботі між різними ланками освіти. Відбувався постійний контроль за відвідуванням учнями школи. Здійснювався контроль за дітьми, схильними до правопорушень. Здійснювався психодіагностичний супровід дітей із неблагополучних сімей, сиріт, інвалідів.

 У школі діє 10 гуртків. Гуртковою роботою охоплено 146 учнів.

 

«Образотворче мистецтво»

Кудіш М.М.

«Юні музеєзнавці»

Слободянюк М.Т./Шевченко Т.М.

«Футбол» (юнаки)

Вознюк О.С.

«Волейбол»

Слободянюк М.Т.

Вокальна група (5-8кл.)

Пальонко Д.Ю.

Хоровий гурток

Пальонко Д.Ю.

Вокально-інструментальна група

Пальонко Д.Ю.

«Легка атлетика»

Гунствіна О.А.

Туристичний гурток

Слободянюк М.Т.

Військово-патріотичний гурток «Джерело»

Антоняк О.В.

Робота гуртків обумовлена необхідністю якісного покращення навчально-виховного процесу. Вони обиралися учнями для розширення свого загального кругозору, прилученням до нових сфер знання і людської діяльності. На заняття гуртків учителі мають змогу більш ефективно працювати як з обдарованими дітьми, так і з тими учнями, яким важко засвоїти навчальний матеріал на уроках. Позитивним результатом позаурочної роботи є покращення рівня навчальних досягнень учнів з предметів, участь дітей у різних заходах школи, міста.

      Гурток «Образотворче мистецтво» (керівник Кудіш М.М.) - це творче об’єднання дітей, що забезпечує формування естетичних почуттів, комплексу елементарних мистецьких знань, свідоме прагнення здійснювати творчу діяльність у процесі поглибленого оволодіння знань образотворчого мистецтва.  Заняття гуртка відвідували учні 5-8 класів. Керівник гуртка вчила дітей основам виготовлення авторських виробів, сприяла формуванню потреби в красі. Учні працювали за планом, демонстрували свої вироби на різноманітних міських конкурсах. Організовували виставки учнівської творчості в школі «Права очима дітей», «Моя родина – частинка України», «Ми за здоровий спосіб життя», «Молодь проти насильства». Учениця Кудіш М.М.  Тернова І. -  переможець Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули-2019» (номінація «У кожному із нас уже живе філософ»). 

   Керівники спортивних гуртків «Футбол», «Волейбол», «Легка атлетика» ( Вознюк О.С., Слободянюк М.Т., Гунствіна О.А.) допомагали учням оволодівати основними спортивними елементами  на основі поглибленого вивчення шкільної програми з футболу, волейболу та легкої атлетики, під час занять розвивали основні фізичні якості  та рухові здібності, підвищували рівень фізичної підготовки учнів. Гуртківці мають досягнення: команда учнів 7-8 класів – І місце в обласному конкурсі «Олімпійське лелеченя – 2019», у міських змаганнях: «Старти надій» - І місце, «Футбол» (юнаки) – ІІ місце, «Футбол» (дівчата) – ІІІ місце, «Футзал» - І місце, «Настільний теніс» - ІІ місце.

    При музеї працює гурток екскурсоводів – пошуковців «Юні музеєзнавці» (керівник Шевченко Т.М.). Це учні 5 – 7 класів, які на заняттях гуртка не тільки знайомляться з експозиціями музею, а й вивчають прийоми музеєведення і пошукової роботи. Вони допомагають у проведенні виставок, лекцій, дбають про пам’ятник загиблим воїнам у м. Хмільнику, могилу ветерана війни, колишнього директора школи Березана В.Й.. Керівник гуртка організовує екскурсійні поїздки  історичними місцями Вінниччини та України. Такі екскурсії розширюють знання дітей про історико-культурну  спадщину України. Вихованка гуртка Семчишин Оксана Романівна (7-А клас) посіла І місце в обласному етапі  Всеукраїнського конкурсу юних екскурсоводів «Край, в якому я живу».

   Керівник гуртка «Джерело» Антоняк О.В. спрямувала свою роботу  на національно-патріотичне виховання учнів. Більшість занять носила практичний характер з елементами змагань та інтелектуальних ігор. Її вихованка Паламарчук Юлія Дмитрівна (11 клас) посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі соціальних фото- та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна» (номінація «Журналістський відеотвір»), а Котецька Богуслава Вячеславівна (8-Б клас)   -  ІІІ місце в обласному конкурсі солістів-вокалістів та читців "Зіркова мрія - 2020".

      На гуртках керівники  пропагували книги, періодичні видання, розвивали творчі здібності учнів, поєднували теми занять із життям, власним досвідом школярів. Велася системна та послідовна робота щодо ведення шкільної документації. Основними напрямками роботи гуртків є закріплення, збагачення та поглиблення знань, набутих дітьми у процесі навчання, розширення загальноосвітнього кругозору, формування інтересів до різних галузей науки, техніки, мистецтва, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей та нахилів.  

Не дивлячись на певні здобутки при здійсненні виховної діяльності, є ряд проблем. Перш за все, це низький показник участі учнів у конкурсах, що говорить про недостатню просвітницьку роботу класних керівників та вчителів школи.

 Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

При плануванні виховної роботи необхідно враховувати форми роботи. Класний керівник має використовувати у своїй роботі різноманітні форми групової діяльності, такі як конкурси, вікторини, літературний і музичний салони, турніри, вечорниці, аукціони, ярмарки, ток-шоу, дискусії, діалоги, колективні творчі справи, сократівські бесіди, та ін., але при організації подібних заходів потрібно враховувати перш за все інтереси та вікові особливості дітей.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено