Історія школи
Історія Ліцею №2 міста Хмільника розпочалася у 1932 році з будівництва першої школи в селі Сидориха, яке згодом було приєднано до міста. Школу звели з цегли зруйнованої церкви Архістратига Михаїла в селі Великий Митник. На той час учні завершували сім класів навчання.
Під час Другої світової війни в будівлі школи розміщувався нацистський штаб.
У вересні 1945 року, незважаючи на напівзруйнований стан будівлі — вибиті вікна, пошкоджену підлогу та зруйнований дах — навчальний процес було відновлено. Діти навчалися на підлозі, писали перами та використовували свічки замість ламп.
У 1956 році було добудовано другу частину приміщень закладу.
А в 1978 році завершено будівництво третьої черги.
У 1970-1980-х роках на базі закладу функціонувала вечірня школа.
На початку 1980-х років у школі заснували Музей Бойової слави стрілецької дивізії, яка визволяла місто від нацистів.
Заклад мав різні назви: Семирічна школа, Хмільницька середня школа №2, Хмільницька загальноосвітня школа, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 м. Хмільника. На початку 2022 року школа отримала статус ліцею та стала Ліцеєм №2 м. Хмільника.
У 2018 році на базі ліцею було створено та облаштовано освітній простір, спрямований на гармонійний емоційний, психічний та фізичний розвиток, адаптацію та соціалізацію дітей з особливими освітніми потребами. У ресурсній кімнаті обладнали куточок сенсорної розрядки, навчальну та ігрову зони, а також місце для проведення групових занять з дітьми.
З 2011 року у ліцеї діє вокальний ансабль "Колорит".
Наразі в ліцеї навчається понад 570 учнів, а педагогічний колектив налічує 46 вчителів. Класи оснащені сучасними інтерактивними дошками та мультимедійними панелями. У закладі є тренажерна зала, спортивний клас, два класи інформатики, клас обслуговуючої праці з сучасними швейними машинами та майстерня для занять з трудового навчання для хлопців, а також простора їдальня з сучасно оснащеним харчоблоком.
Ліцей №2 м. Хмільника продовжує розвиватися, зберігаючи традиції та впроваджуючи сучасні освітні технології для забезпечення якісної освіти своїх учнів.