Майстер-клас з розпису писанки

Дата: 06.05.2024 08:19

З давніх-давен батьки дарували писанки дітям, дівчата – хлопцям, господині – дорогим гостям. Народ вірив у те, що людина, яка потримала в руках писанку (або її виготовила своїми руками), ніколи не зможе чинити зла. В ліцеї № 2 м. Хмільника пройшов майстер–клас з розпису писанки під керівництвом вчительки трудового навчання та образотворчого мистецтва, Кудіш Марії Миколаївни.

Учні 5-Б і 9-А класів із особливим задоволенням прослухали цікаву розповідь про історію писанки та чим вона відрізняється від крашанки, дряпанки, крапанки, а також ознайомились із технікою виконання цього прекрасного виробу. Процес виготовлення писанки досить складний, потребує особливого терпіння і вміння. Тому під час роботи над писанкою в світлиці нашого ліцею панувала тиша. Незвичайно для учнів виявилося тримання писачка в руках, але затамувавши подих, писачок ніби сам виводить із воску геометричні і рослинні орнаменти. Далі яйця фарбують. Послідовність кольорів визначають окремо для кожного випадку, але завжди за принципом «від найсвітлішого – до  найтемнішого». Нарешті робота завершена. Тож котися, писанко, у світ людям на добро, на щастя, на долю!